Cégérték meghatározás prémium színvonalon
Közel 800 paraméter alapján állapítjuk meg egy vállalkozás értékét. Ez a módszer rendkívül hatékony: a legtöbb cégeladás vagy vétel az általunk kalkulált áron történik.
Az elmúlt években több száz ügyféllel találkoztunk.
Az esetek 90 százalékában azt tapasztaltuk, hogy a cégvezetők nem ismerik a vállalkozásuk valós értékét, a lehetőségeiket, nem tudják, hogyan tervezzék vállalkozásuk jövőjét.
Ennek elsősorban az az oka, hogy a cégek a vezető, az alapító tulajdonos szaktudására épülnek, kezdetben jellemzően egyedül ők viszik a vállalkozást, a könyveléshez és a pénzügyekhez nem feltétlenül értenek. És ez így van rendben...
Akár cégeladásról, akár vételről van szó a folyamatnak két fő eleme van:
Az egyik az, hogy szükségünk van egy közel pontos árra. Ezt adja meg nekünk a cégértékelő.
A másik fontos tényező maga a tranzakció lebonyolítása.
A kulcs a CÉGÉRTÉK
Mennyi lehet a cégérték? Az ügyfelek többsége szerint annyi, amennyit a vevő fizet és annyi, amennyiért a tulajdonos hajlandó eladni.
A valós eladási ár meghatározása a cégértékelés feladata.
Büszkék vagyunk arra, hogy az értékeléseink minden esetben kizárólag tényeken alapulnak és így a tranzakció valamennyi résztvevője számára objektív tájékoztatást nyújtunk, a döntéseik megalapozásához.
Fő célunk, hogy a vállalati tranzakciók során értéket teremtsünk a befektetők, a vállalkozások tulajdonosai, dolgozói és a nemzetgazdaság számára.
A cégvezetők többsége nem is gondol arra, hogy a vállalkozása a legnagyobb vagyontárgy.
Felmérésünk szerint, a cégtulajdonosok a vállalkozásukat, a valóságosnál alacsonyabb értékűre becsülik.
HOGYAN TÖRTÉNIK EGY VÁLLALKOZÁS PIACI ÁRÁNAK A MEGHATÁROZÁSA:
1. lépés
Az értékelés körülményeinek felmérése
- Mi a tranzakció oka
- Kik a résztvevők
- Mi az időtáv
2. lépés
A vállalkozás körülményeinek a vizsgálata
- Pénzügyi elemzés
- A vállalat stratégiai és menedzseri értékelése
- SWOT analízis
- Értékesítési folyamatok elemzése
2. lépés
A vállalkozás körülményeinek a vizsgálata
- Pénzügyi elemzés
- A vállalat stratégiai és menedzseri értékelése
- SWOT analízis
- Értékesítési folyamatok elemzése
3. lépés
Viszonyítás
- A vállalkozás működési adatainak összevetése hasonló cégek tranzakciós adataival hazai és nemzetközi adatbázisok alapján.
4. lépés
Modell- számítások
- Cégértékelő modellek kiválasztása a vállalkozás profilja alapján
- Mindig 3-4 modell számítás végzése történik, mert ezek együttes használata biztosítja legalább 95%-os pontosságot.
- Modell számítások elvégzése.
4. lépés
Modell- számítások
- Cégértékelő modellek kiválasztása a vállalkozás profilja alapján
- Mindig 3-4 modell számítás végzése történik, mert ezek együttes használata biztosítja legalább 95%-os pontosságot.
- Modell számítások elvégzése.
5. lépés
Az eredmények riportálása
- Az ügyfél egy 25-30 oldalas riportban tájékoztatást kap, hogy milyen adatok felhasználásával, milyen modell számításokon keresztül, valójában mennyi az adott vállalkozás értéke.
Átvilágítás
Due Diligence
A due diligence szó szerinti fordítása kellő gondosságot jelent. Valójában egy olyan átvilágítást jelent, ahol befektetők által megbízottak megvizsgálják a „kiszemelt” cég könyvelését, szerződéseit, engedélyeit, nyilvántartásait, a felhasznált technológiát. Ezt interjúk egészítik ki a dolgozókkal, beszállítókkal.
“Csontvázak”
A folyamat célja, hogy a befektető objektív képet kapjon a vállalkozás helyzetéről. Ez azért lehet, mert így az információk nem csak az értékesítőtől/ projekt gazdától származnak, hanem közvetlenül a vállalkozástól. Magyarul itt történik meg az esetleges „csontvázak”előkeresése a szekrényből. A DD-re általában az előkészítő tárgyalások befejezése után kerül sor, még mielőtt a kötelező érvényű tranzakciós szerződés létre jönne.
Cél / Nem cél
A DD-nek nem célja, hogy a tranzakciós árat befolyásolja. A célja, hogy a folyamat megrendelőjea „kellő gondossággal” végzett információ gyűjtés eredményeként a lehetőségek és a kockázatok minél szélesebb ismeretében tudjon döntést hozni.
MIÉRT VAGYUNK A LEGJOBB VÁLASZTÁS?
Csapatunk tagjai, részvénytársaságok, pénzügyi befektetők, családi tulajdonban lévő vállalkozások, magáncégek M&A tranzakcióiban vettek részt az eladói és vevői oldalon is az elmúlt évek során.
ERŐSSÉGEINK:
Megvalósult tranzakciókban az előzetes cégértékelés eredménye közel 90%-ban felelt meg az üzletkötés során kialakult árnak.
Kiterjedt kapcsolat rendszer a pénzügyi befektetőkkel és privát tőke tulajdonosokkal.
Házon belüli pénzügyi és számviteli szolgáltatások.
Dedikált senior tanácsadók minden partnerhez.
Kinek való a konzultáció?
Cég vásárlás,- eladás
Amennyiben fontolgatja, hogy céget vásárol (befektetési céllal vagy versenytárs megszerzését tűzte ki célul) esetleg a közeljövőben értékesítené vállalkozását
EXIT esetén
Amennyiben célja hamarosan eladni a kemény munkával felépített cégét, mert szeretne pihenni fontos a cég értékének meghatározása, hogy a lehető legjobb feltételekkel tudjon kiszállni
Átszervezés esetén
Akár a tulajdonosok szétválásának (korábbi üzlettárs, házastárs) esetén, akár menedzsment felállítása esetén a cég pontos felértékelése elkerülhetetlen
Jellemzően 50 milió forint árbevételt elérő, aktív cégek esetén tudunk segíteni.
MIT NYER, HA ELJÖN EGY KONZULTÁCIÓRA?
Véget vethet a nyomasztó dilemmának: vajon hogyan legyen tovább? A gyötrődésnek, hogy ki veszi át a céget, mi lesz a munkatársaival, az elmúlt évek kemény munkájával? Vajon meg tud-e élni a nyugdíjából?
Több mint 300 cégértékelés és számos M&A tranzakció tapasztalatával tudunk Önnek segíteni, hogy a lehető legtöbbet hozhassa ki vállalkozásából.
Mi történik az űrlap kitöltése után?
A RENDSZER AUTOMATIKUSAN KÜLD ÖNNEK EGY VISSZAIGAZOLÁST
Az időpontkérelem megerősítéseként, kollégánk mielőbb felveszi Önnel a kapcsolatot a megfelelő időpont megtalálása érdekében.
A MEGBESZÉLT IDŐPONTBAN SZERETETTEL VÁRJUK AZ IRODÁNKBAN...
... ahol teljes diszkréció mellett tudjuk megbeszélni cége lehetőségeit.